10 ترفند دکوراسیون داخلی که خانه‌تان را خاص می‌کند

10 ترفند دکوراسیون داخلی که خانه‌تان را خاص می‌کند

وقتی حرف از دکوراسیون داخلی می‌شود بیشتر افراد فکر می‌کننید که باید هزینه های هنگفتی را بپردازند. درحالیکه شما می‌توانید با استفاده از چیزهای ساده و با پرداخت کمی هزینه یک دکوراسیون جدید برای خانه‌تان بچینید. دخالت سلیقه و نوع روحیه شما در انتخاب سبک دکوراسیون خانه شمابسیار موثر است. راه های مختلف و ساده زیادی هستند که شما برای تغییر چیدمان می‌توانید استفاده کنید.

در ادامه این مطلب به ایده هایی از دکوراسیون خانه می‌پردازیم:

1-جان بخشیدن به دیوارسفید

دیوار های سفید اگرچه در طراحی های مینیمال کاربرد زیادی داردند اما معمولا بی روح به نظر می‌رسند. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید از رنگ های هماهنگ با مبل ها یا فرش ها استفاده کنید. یکی از ایده های دکوراسیون ساده، این است که شما باید چسپ های ضد رنگ را یا به صورت افقی راست یا به طورنامرتب یا هر طور که دوست دارید، به دیوار بزنید و سپس رنگ مورد نظر را به آن بزنید. پس از خشک شدن چسپ را را از دیوار بکنید. حالا شما یک دیوار شیک و ساده دارید.

2-از شلف های گوناگون استفاده کنید

انواع شلف ها در بازار با قیمت مناسب موجود مناسب هستند و شما می توانید ان را تهیه کنید و به دکوراسیون خانه تان روح ببخشید. شلف ها را بالای هم ولی با مقداری تفاوت از راست و چپ آن ها به دیوار بزنید. از کتاب و گلدان هایی با برگ های آویزان می‌توانید برای روی آن استفاده کنید.

3-هماهنگی را رعایت کنید

یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه این است که، اگر دیوار ساده‌ای در یک طرف خانه دارید، می‎توانید با استفاده از چند تابلو آن را خاص کنید. شما می‎‌توانید طرخ های مورد نظر خود را از سایت های مختلف و یا اپلیکیشن اینترست انتخاب کرده و آن ها را در اندازه دلخواه چاپ کنید. سپس برای هر کدام یک قاب با قیمت مناسب انتخاب کنید. تابلو ها را به طور منظم در بالای یکدیگر و یا درکنار یکدیگر به دیوار بزنید. دقت کنید باید از طرح هایی هماهنک با هم استفاده کنید.

4-از وسایل قدیمی بهره ببرید

برای داشتن یک دکوراسیون ساده و شیک باید خلاقیت داشته باشید. اگر کمد قدیمی در خانه دارید که بدون کار برد است، در کمد را جدا کرده و آن را با دقت و با سلیقه خودتان رنگ کنید. رنگ مورد نظر باید با دیگر رنگ های استفاده شده در چیدمان هماهنگ باشد. اکثر کمد ها طبقه طبقه هستند. پس از  رنگ کردن کمد و خشک شدن آن، می‌توانید آن را در اتاق و یا در اتاق نشیمنتان قرار داده و به عنوان بوفه و کتابخانه استفاده کنید.

5-از آیینه استفاده کنید

آیینه یک وسیله بسیار کاربردی در دکوراسیون خانه است. می‌توانید آیینه هایی را که دیگر از آن ها استفاده نمی‌کنید، به دلخواه و به شکل ماه یا چند آیینه گردی برش دهید و در محل ورودی خانه و یا در یک طرف دیوار که پشت مبل ها باشد، روی دیوار نصب کنید. اطراف آن را به سلیقه خودتان، می‌توانید تزئین کنید.

6- ریسه درست کنید

برای اینکه قسمتی از خانه تان را بسیار خاص کنید از ریسه کمک بگیرید. به این صورت که دو کلاف کاموا با رنگ های نزدیک به هم را به صورت منگوله درست کنید. یک چوب باریک 50 تا 100 سانتی متری باریک را روی دیوار نصب کنید. سپس یک تکه کاموا بلند را به فاصله 10 سانتی متر 10 سانتی متر از هم گره بزنید. به طوری که ادامه گره بلند باشد. سپس منگوله هایی را که درست کرده‌اید به نخ ها آویزان کنید. برای تکمیل این کار از یک مبل تک نفره با کوسن طرح سنتی و یک گل با برگ های بزرک زیر ریسه ها می‌توانید استفاده کنید.

7-از بشقاب ها غافل نشوید

اگر بشقاب های غیر کاربردی در آشپزخانه دارید، آن ها را دور نریزید. اگر طرح و رنگ متفاوت و خاص دارند ان ها را رنگ نکنید. اما اگر ساده هستند آن ها را با رنگ های مخصوص رنگ زده و طرح دلخواهتان را با قلم مو روی ان بکشید. از بشقاب هایی با اندازه های مختلف استفاده کنید. به اندازه یک کادر متوسط در وسط دیوار مورد نظرتان را رنگ کنید. سپس بشقاب ها را به دیوار آویزان کنید. با استفاده از چسپ و حلقه ای برای آویزان کردن.این یک ایده خاص و کاربردی برای دکوراسیون خانه تان است.

8-مبلمان خود را تزئین کنید

یکی از ایده هایی که ممکن است آن را در دکوراسیون های خانگی دیده باشید، دیزاین مبل است. به این صورت که شما می‌توانید از پارچه و کوسن هایی با رنگ هماهنگ و یا رنگ مکمل با مبل استفاده کنید و آن ها را روی مبل قرار بدهید. برای اطراف مبل ها از گلدان هایی با برگ های کمی بزرگ استفاده کنید.

9- نور پردازی

از لامپ هایی با نور دهی بالا برای سقف خانه تان استفاده کنید. برای اینکه نور مناسب باعث خاص دیده شدن وسایل می‌شود و رنگ تازه ای به خانه می‌بخشد. همچنین نور سفید حالت شیک و لوکس را به دکوراسیون خانه تان می شود.

10-میزخاطره بسازید

از یک میز کوچک برای ساختن میز خاطره استفاده کنید. به این صورت که میزی را انتخاب کرده و روی ان عکس های یادگاری و هرچیزی که برای شما خاطره به حساب می‌آید روی آن قرار دهید و برای تزئین بیشتر می‌توانید از شمع عایی با ظاهر خاص و رایحه های خوب استفاده کنید تا ظاهری دلنشین داشته باشد.

سخن آخر

در موارد بالا سعی کرده‌ایم ترفند های دکوراسیون خانه را به شما آموزش بدهیم. توجه به این نکات باعث می‌شود که خانه رنگ و طرح دلپذیری داشته باشد و یک خانه برای بخشیدن به روحیه به فضا و دکوراسیون مناسب نیاز دارد. زیرا باید در آن به آرامش برسیم.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا