6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی/ میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

شاید فکر کنید که میل جنسی زنان و مردان چه تفاوت‌هایی دارد؟ احتمالا همیشه از اطرافیان خود شنیده‌اید که مردان با نگاه کردن، تحریک می‌شوند؛ البته برخی افراد معتقدند که مردان با کوچک‌ترین محرک‌های حسی، حتی بوی عطر زنانه نیز، تحریک جنسی می‌شوند؛ میل جنسی آنها بالا می‌رود؛ به همین دلیل اگر فکر می‌کنید که مردها در هر زمان و هر جای خانه دوست دارند به میل جنسی خود، پاسخ دهند؛ اشتباه برداشت نکرده‌اید.

6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی

از طرفی زنان هم میل جنسی بالایی دارند؛ شاید کیفیت آن فرق کند اما اصلا میل جنسی زنان نسبت به مردان، کم نیست. به عبارتی بیشتر افراد تصور می‌کنند که زن‌ها باید حس خوبی از طرف مقابل داشته باشند که به طور جسمی هم نسبت به او تحریک شوند؛ با این‌حال این تصور چندان درست نیست و گاهی زنان تنها به صورت جسمی نسبت به مردان، میل جنسی دارند. اگر با این اوصاف دوست دارید که درباره تفاوت‌های میل جنسی زنان و مردان بیشتر بدانید؛ با ما در ادامه همراه باشید.

6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی

میل جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

تحقیقات علمی نشان داده که مردان، میل جنسی بیشتری دارند؛ در یک رابطه همسری، بیشتر این مرد است که رابطه جنسی را شروع می‌کند. علت این تمایل زیاد، سطح بالای تستوسترون مردان است. به همین دلیل با ترشح این هورمون، مرد در طول روز به رابطه جنسی فکر می‌کند و با کوچک‌ترین عامل تحریک‌کننده؛ میل جنسی‌اش افزایش می‌یابد.

از طرفی بیشتر مردم تصور می‌کنند که خانم‌ها ابتدا باید در یک رابطه عاطفی به شدت، درگیر شوند؛ به طور کامل به طرف‌شان، حس اعتماد را داشته باشند؛ بعد اگر این اتفاق افتاد؛ نسبت به مرد خود، میل جنسی پیدا کنند. در مورد زنان این واقعیت درست است اما نه همیشه. به عبارتی نمی‌توان گفت که میل جنسی مردان و زنان دو پدیده جداگانه است؛ میل جنسی مردان این تفاوت‌ها را با میل جنسی زنان دارد و میزان این خواسته غریزی در کدام جنسی بیشتر یا کمتر است. دکتر سارا هانتر موری، درمانگر ازدواج و خانواده معتقد است: «نه تنها تصور این‌که میل جنسی در مردان بالاتر است؛ صحیح نیست؛ بلکه می‌توان گفت بالاتر بودن میل جنسی مردان نسبت به زنان، یک تفکر کودکانه است».

6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی

چرا میل جنسی زنان از مردان کمتر است؟

میل جنسی زنان به طور طبیعی، اصلا از میل جنسی مردان کمتر نیست. آنچه سبب تفاوت میل جنسی زنان و مردان می‌شود؛ تاثیر فرهنگی تربیتی زنان در مورد مسائل جنسی است. هر خانمی از سنین نوجوانی، در منزل خود یاد گرفته که میل جنسی‌اش را سرکوب کند. در مقابل در تمام فرهنگ‌ها، پسرها و مردان، اجازه دارند به طور واضح و رک، در مورد مسائل جنسی و تمایلات خود، صحبت کنند. به همین دلیل است که برخی افراد تصور می‌کنند که زنان میل جنسی کمتری نسبت به مردان دارند. در اصل زنان در طول زندگی خود یاد گرفته‌اند که نباید تمایلات جنسی خود را ابراز کنند.

6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی

عوامل موثر بر میل جنسی زنان و مردان

تحقیقات نشان داده است که میل جنسی زنان و مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله:

 1. عوامل جسمی و هورمونی
 2. سن
 3. مصرف داروها
 4. موقعیت مکانی
 5. زمان روز
 6. سطح فرهنگی
 7. تربیت خانوادگی

6 تفاوت اصلی زنان و مردان در رابطه جنسی

6 تفاوت میل جنسی زنان و مردان

به طور کلی زنان و مردان را نمی‌توان از نطر تفاوت‌های میل جنسی در دو کفه ترازو قرار داد؛ زیرا این میل در فطرت هر دو جنس انسان قرار داده شده است؛ با این‌حال به دلیل برخی عواملی که در بالا اشاره کردیم؛ ابراز میل جنسی در زنان و مردان، متفاوت است:

 1. میل جنسی در زنان از احساس محبت و حمایت آغاز می‌شود.
 2. میل جنسی مردان بعد از به اوج رسیدن تمام می‌شود اما زنان در طول رابطه ممکن است بارها میل به ادامه رابطه جنسی داشته باشند.
 3. پاسخ به رابطه جنسی برای مردان مانند پاسخ به حس گرسنگی است.
 4. میل جنسی زنان با لمس خود چندان بالا نمی‌رود.
 5. تامین میل جنسی به زنان حس حمایت و به مردان حس هیجان می‌دهد.
 6. رسیدن به اوج حس تامین میل جنسی در زنان بسیار سخت‌تر مردان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا