9 راز جوانی بعد از 40 سالگی/ اکسیر جوانی در دستان شماست!

9 راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

هیچ زمانی برای حفظ جوانی دیر نیست. روش‌های زیادی برای داشتن ظاهر و باطن جوان وجود دارد؛ و بعضی از آن‌ها تنها چند دقیقه در طول روز وقت می‌طلبند. شما با انجام کار‌هایی مثل توجه به پوست و ثبت نام در باشگاه می‌توانید جوانی خود را حفظ کنید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی در چیست؟ بعضی‌ها چگونه حتی در شصت یا هفتاد سالگی هنوز هم سرزنده و جوان بنظر میرسند؟ غذا یا داروی خاصی میخورند؟ کار به خصوصی انجام میدهند؟ آیا همه چیز ژنتیک است و بستگی دارد به اینکه پدربزرگ و مادربزرگ شما چند سال عمر کرده باشند؟

۲۰ سالگی شما با رفتن به دنبال مد روز و دهه‌ی ۳۰ زندگی شما با تجربه‌ی پدر و مادر شدن همراه بوده است. اما به محض رسیدن به سن ۴۰ سالگی، ظاهر شدن استرس در زوجین امری غیر طبیعی نیست. هیچ زمانی برای حفظ جوانی دیر نیست. روش‌های زیادی برای داشتن ظاهر و باطن جوان وجود دارد؛ و بعضی از آن‌ها تنها چند دقیقه در طول روز وقت می‌طلبند.

برای استفاده از این روش‌ها درنگ نکنید. این روش‌های ضد پیری نه تنها ظاهر شما را فوق العاده می‌سازند، بلکه حس خوب جوانی را برای شما به ارمغان می‌آورند؛ که شاید همین هم بخشی از راز طول عمر باشد!

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱. حفظ رطوبت پوست

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا مردان و زنان در فرانسه حتی در سنین بالا چنین چهره زیبایی دارند؟ همه چیز به مرطوب کننده و استفاده مداوم از آن باز می‌گردد. فرانسوی‌ها عادت کرده اند که همواره از مرطوب کننده بروند.

یک راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی، حفظ رطوبت پوست است. شماهم به سراغ مرطوب کننده مورد علاقه و مناسب پوستتان رفته و آن را هر روز روی صورت، گردن و دستان خود بگذارید.

همچنین می‌توان آن را بر روی سایر اعضای بدن نیز قرار داد، زیرا مرطوب سازی مداوم باعث حفظ شدن جوانی پوست می‌شود. بعد از حمام از لوسیون بدن استفاده کنید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۲. تاثیر مواد غذایی

مطمئنا، سیب زمینی سرخ کرده با نمک فوق العاده جذاب است. اما پیامد مصرف این همه سدیم برای بدن چیست؟

استفاده بیش از حد از سدیم در رژیم غذایی با جذب رطوبت پوست باعث تخریب پوست و با حفظ آب بدن باعث پف زیر چشم می‌شود. سعی کنید هر روز حداکثر ۲۳۰۰ میلی گرم یا یک قاشق چای خوری سدیم مصرف کنید. تا بدین صورت پوست شما سالم و جوان باقی بماند و فشار خون، رگ‌ها و قلب شما فشار کمتری تحمل کند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۳. از لباس‌های نو استفاده کنید

هیچ چیزی مانند دور انداختن لباس‌های قدیمی و ناخوشایند و جایگزینی آن‌ها با لباس‌های جدید، ظاهر جوان را برای شما فراهم نمی‌آورد. این لباس‌ها باعث به وجود آوردن حس خوبی درون شما میشود.

کار را با لباس‌های اصلی که هر روز می‌پوشید، نظیر شلوار جین، ژاکت و کفش، شروع کرده و سپس به سراغ دیگر پوشیدنی‌ها نظیر پیراهن بروید. خیلی زود کمد لباس شما پر می‌شود از انتخاب‌هایی که باعث جوانتر شدن شما می‌شوند.

حفظ روحیه بسیار مهم است. این باعث میشود تا کمتر خود را ببازید. استرس کمتری داشته باشید و احساس کنید از پس کار‌ها برمی آیید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۴. لبخند را فراموش نکنید

اگر به دنبال بهانه‌ای برای خندیدن هستید، در اینجا به یکی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. خندیدن شما را از شر استرس خلاص می‌کند؛ و این موضوع باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. علاوه بر این، این بهانه خوبی برای زمان بندی و گذراندن وقت با دوستان است. پس با دوستانتان بگویید و بخندید!

۵. رسیدگی به مو‌ها

مرتب بودن مو‌ها تاثیر زیادی بر چهره شما دارد. اگر یک فرد کم مو هستید، سعی کنید که مو‌های خود را همیشه کوتاه نگه داشته و یا به کلی بزنید. اگر مو‌های زیادی دارد، به سراغ آرایشگری بروید که بر روی سر شما سبکی را پیاده کند که حفظ آن آسان باشد؛ و برای شما ظاهری جوان را به ارمغان آورد. زنان هم باید به سراغ کسی بروند که انواع سبک‌های مناسب با شکل صورت شما را بشناسد و با تجربه باشد.

6. لاک ناخن

اگر بدانید لاک ناخن چقدر روی جوان شدن ظاهر شما اثر دارد، دیگر استفاده از آن‌ها سخت به نظر نمی‌رسد. بر طبق مطالعات، افرادی که از لاک ناخن استفاده می‌کنند، نسبت به افرادی که سراغ آن نمی‌روند، در نگاه دیگران جوانتر به نظر میرسند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

7. استفاده مداوم از ماساژ

زمانی که استرس دارید، قطعا چین و چروک به سراغ پوست شما خواهد آمد. بر روی سلامت جسمانی خود تمرکز کنید تا از سلامت روان خود اطمینان حاصل نمایید. به سراغ یک ماساژور حرفه‌ای رفته تا تنش‌های بدن را رفع کند. با کنار رفتن استرس و نگرانی ها، ظاهر شما جوانتر خواهد شد.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

8. ابرو‌های خود را پر کنید

با افزایش سن، ابرو‌ها نازک می‌شوند و ظاهر شما را پیر می‌کنند. خوشبختانه، روش‌هایی برای پر و ضخیم کردن آن‌ها وجود دارد. می‌توانید برای این کار از یک مداد ابرو استفاده کنید؛ و یا به سراغ سرم‌های تقویت ابرو بروید. تا ظاهری جوان داشته باشید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

9. خواب کافی

خواب ناکافی تاثیر زیادی بر چهره دارد. افرادی که خواب کافی ندارند، نسبت به افرادی که به اندازه کافی می‌خوابند، ظاهر پیرتری دارند. فراتر از همه‌ی اینها، کمبود خواب قابلیت بهبود پوست پس از قرار گیری در برابر آفتاب را کاهش می‌دهد، بنابراین خواب کافی داشته باشید، زیرا ۸ ساعت خواب تاثیر زیادی بر بدن و ظاهر شما دارد.

خواب کافی علاوه بر اینکه پوست شما را جوان میکند، با تقویت سیستم ایمنی شما، مانع از بروز بیماری‌های مرتبط با پیری میشود. پس یک راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی خوب خوابیدن است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا